کفش کار سبک
کفش کار سبک

کفش کار سبک دارای فاکتور های متفاوتی نسبت به کفش ایمنی دیگر می باشد، برای خرید کفش کار سبک علاوه بر اینکه شما باید به مولفه های ایمنی کفش دقت داشته باشید باید نسبت به جنس کفش و وزن هر کفش برای استفاده طولانی مدت نیز دقت کنید، در این متن معیار هایی برای تعیین ظاهر ایمنی کفش کار سبک تعیین شده است که شما می توانید با توجه به آنها کفش مناسب با پای خود و کار خود را انتخاب کنید.

فهرست مطالب

کفش کار سبک :

کفش کار سبک نسبت به کفش های ایمنی دیگر از لایه های سبک تری طراحی شده است اما مقاومت بسیار بالایی در برابر سوانح دارد و از ویژگی های خاصی مانند ضد آب بودن، ضد ضربه بودن، ضد حرارت و… نیز برخوردار است، در ساخت این نمونه از کفش ها معمولا جنس چرم مورد استفاده قرار می گیرد تا بسیاری از ویژگی های کفش ایمنی را به ایجاد کند و همچنین سبک باشد.

برای مثال یک کفش کار چرم ضد آب میباشد اما بسیار سبک نیز هست و شما می توانید به صورت طولانی مدت از آن استفاده کنید، طراحی کفش کار سبک با جنس چرم در برابر فساد عمر و ماندگاری بیشتری نسبت به کفش ها دیگر دارد و مفاوم می باشد.

طراحی زیره کفش کار سبک :

یکی از مهمترین معیار های طراحی کفش کار سبک را می توان طراحی زیره کفش کار معرفی کرد که تعیین کننده وزن واقعی کفش است، در صورتی که زیره کفش کار سنگین باشد، وزن کلی کفش تغییر می کند اما اگر کفش کار از زیره ایمنی اما سبک استفاده کند، وزن اصلی کفش کار سبک خواهد بود.

زیره های کفش کار دارای مولکول های بزرگی می باشند که به صورت پیوسته با پیوند های شیمیایی تکرار شده اند به همین دلیل شما باید در انتخاب زیره، زیره های پلاستیکی سبک را که با پارچه از داخل کفش پوشیده شده اند انتخاب کنید، تا وزن نهایی کفش شما به حداقل برسد.

انتخاب کفش کار سبک و استاندارد :

علاوه بر اینکه شما باید به سبک بودن کفش دقت داشته باشید، معیار هایی برای طراحی کفش کار ایمنی قرار دارد که شما باید به آنها مانند مقاومت کفش در برابر اجسام برنده، مواد مذاب، حرارت، نور خورشید، اجسام سنگین و… توجه کنید. برای مثال کفش کار شما برای محیط های ساختمان سازی یا در کارخانه های صنعتی ممکن است در برابر قطعات تیز تراشکاری یا ماشین کار قرار گیرد، در صورتی که جنس کفش شما علاوه بر سبک بودن محکم نباشد، پای شما دچار آسیب جدی خواهد شد.

همچنین در صنعت هایی مانند ماشین کاری، کابینت سازی، تعمیرگاه ها و… برخورد با مواد مذاب و داغ بسیار زیاد است، برخی از جنس های کفش کار مقاومت در برابر مواد مذاب و داغ را ندارند و باعث ایجاد آسیب روی پاهای شما خواهند شد اما اگر شما از جنس مناسب کفش کار سبک استفاده کنید، درصد اسیب رسانی کاهش پیدا می کند.

از استاندارد های مهم دیگر طراحی کفش کار می توان به کفش کار ایمنی با سرپنجه های فولادی اشاره کرد، این سرپنجه فولادی یک محافظ قوی برای انگشت های شما در برابر مصالح ساختمانی سنگین، ابزار های سنگین و… که امکان سقوط آنها روی پا وجود دارد است.

انتخاب کفش کار سبک برای کارخانه جات :

آیا میدانستید که برای کار در کارخانجات مواد غذایی به دلیل رعایت بهداشت شما باید کفش کار سفید تهیه کنید، علاوه بر این به دلیل اینکه ساعت کار در این کارخانه ها بیشتر از 10 ساعت می باشد شما باید یک کفش کار سبک انتخاب کنید تا اسیبی به پاهای شما به دلیل سنگین بودن کفش کار وارد نشود.

ویژگی های کفش کار سبک برای کادر فنی برق :

ویژگی های هر کفش کار با توجه به اینکه کفش مورد نظر برای چه فعالیتی مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است، برای مثال اگر شما قصد انتخاب یک کفش کار سبک برای شغل تکنسین برق ساختمان داشته باشید باید حتما کفش کار شما حتما از جنس عایق باشد تا به هیچ عنوان خطر برق گرفتگی برای شما ایجاد نشود.

شغل هایی مانند کادر فنی تاسیسات برق کارخانجات، پرسنل فنی ادارات برق، واحد های صنعتی و… همگی باید به جنس عایق کفش دقت داشته باشند زیرا در بسیاری از مواقع امکان جرقه برق و برخورد کفش با فلزات فلزی دارای برق زیاد می باشد و در صورت عایق نبودن امکان برق گرفتگی 90% می باشد.

چگونه کفش کار سبک انتخاب کنیم ؟

انتخاب کفش کار یک پروسه بسیار طولانی و زمان بر می باشد زیرا شما علاوه بر سبک بودن کفش باید تمامی احتمالات کار خود را نیز در نظر بگیرید و یک کفش عالی و استاندارد انتخاب کنید، بسیاری از افراد تصور دارند که اگر یک کفش گران تر باشد یعنی کفش بهتری است، در صورتی که در حوزه انتخاب کفش کار شما باید به معیار های خود مانند مقاوم بودن در برابر حرارت، عایق بودن، ضد ضربه بودن و… دقت کنید تا کفش شما از کیفیت بهتری نسبت به کفش های دیگر برخودار باشد.

انتخاب یک کفش کار سبک می تواند راحتی و آسایش بیشتری از یک کفش سنگین اما گران برای شما به همراه داشته باشد زیرا شما ساعات طولانی در حال کار کردن هستید و نیاز به سبک بودن کفش دارید تا پاهای شما خسته نشود، زمانی که شما از کفش های سنگین استفاده کنید در ند ساعت اول ، پاهایتان خسته خواهد شد و انرژی شما برای کار کردن کاهش پیدا می کند.

راحتی کفش کار سبک :

یک باور بسیار اشتباه که در مردم ایجاد شده است، نداشتن راحتی کفش کار می باشد، با پیشرفت علم و طراحی کفش های ایمنی جدید و سبک، تولید کفش ایمنی راحت زیاد شده است و شما حوزه انتخابی بسیار زیادی برای خریدن یک کفش کار سبک خواهید داشت، استفاده از پلیمر های جدید و مواد سازنده سبک در سال 2021 پایه اصلی طراحی کفش کار قرار گرفته است و حدود 90% کفش ها سبک وزن هستند و در همین حال توانایی ایجاد ایمنی برای پاهای شما در محیط های متفاوت و صنعت های متفاوت را دارند.

 

کفش کار سبک و راحت / کفش کار سبک طبی / خرید کفش کار سبک ارزان / کفش کار سبک شیما / کفش کار سبک تابستانی / کفش کار سبک مهندسی / کفش کار سبک ملی / قیمت کفش کار سبک ملی

رای شما post