کفش مناسب برای زمستان
5 ویژگی های کفش مناسب برای زمستان چیست؟

کفش مناسب برای زمستان یکی از مهم ترین اولویت های سلام پاها می تواند باشد، مخصوصا اگر شما از کفش ها برای کار استفاده کنید. انتخاب کفش مناسب به شغل شما بستگی دارد و شما باید در انتخاب آن دقت بسیار بالایی داشته باشید و مطمئن باشید کفش مناسب برای زمستان مورد نظر میتواند تمامی نیاز های شما را برطرف کند زیرا هر کفش می تواند کنترل کننده حوادث و عاملی برای پیشگیری از درد مفاصل باشد.

فهرست مطالب

آشنایی با کفش مناسب برای زمستان :

بسیاری از افراد دیدگاه مناسبی برای انتخاب کفش مناسب برای زمستان ندارند، کفش مناسب تنها برای کارهای شیمیایی یا ساخت و ساز نیست بلکه شما در کارها مختلف مانند تولید صنایع، کارهای فنی، کارهای عمرانی، امداد و نجات، کارهای ورزشی و حتی افرادی که کار نمی کنند نیز باید از کفش مناسب استفاده کنند تا از خطرات و سوانح مختلف در امان باشند.

همچنین ببینید :  خرید و قیمت انواع کفش ایمنی

آیا می دانستید که در محل کار شما مخصوصا در زمستان چه خطراتی ممکن است وجود داشته باشد که می تواند تاثیرات منفی و بسیار سنگین روی پاهای شما داشته باشد؟ در برخی از مواقع تاثیرات ناشی از کفش نامناسب می تواند باعث اجبار در ترک کار شما باشد زیرا پاها عضو اصلی بدن حساب می شوند و در صورت مشکل شما در انجام تمامی امور خود با مشکل مواجه خواهید شد.

اهمیت و دلیل انتخاب درست کفش برای زمستان چیست
اهمیت و دلیل انتخاب درست کفش برای زمستان چیست

کفش مناسب از چه خطراتی شما را محافظت می کند؟

صدمات ناشی از استفاده کفش نامناسب مخصوصا در در زمستان و محیط کار میتواند تاثیرات جبران ناپذیری روی فرد داشته باشد، از این خطرات می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1 ــ سرمازدگی پاها :

در حدود 90% مواقع زمانی که شما از کفش مناسب استفاده نکنید با سرما زدگی پاهای خود و بی حسی در آنها مواجه خواهید شد، در این زمان کنترل پاهای شما از دست خارج می شود و شما نمی توانید به راحتی راه بروید یا روی پاهای خود بایستید و ممکن است زمین بخورید، از بلندی بیفتد و…

تصور داشته باشید در حال رد شدن از خیابان هستید اما به دلیل سرمازدگی پاهای خود نمی توانید به راحتی و با سرعت بالا از خیابان رد شوید، در این صورت ممکن است که شما تصادف کنید.

2 ــ سقوط یک شی روی پاها :

کفش مناسب برای زمستان یکی از مهم ترین اولویت ها می باشد زیرا می تواند از پاهای شما در برابر سرما و برخورد پا با هر جسمی جلوگیری کند، بسیاری از افراد مجبور به حمل اجسام سنگین، وسایل و ماشین آلات هستند به همین دلیل ممکن است که یک جسم سقوط کند و با پای فرد برخورد داشته باشد.

اگر شما کفش ایمنی کار مناسب را نپوشیده باشید، پاهای شما در برخورد با جسم می تواند اسیب شدید ببیند، اما اگر از کفش مناسب برای زمستان و کار استفاده کرده باشید، اسیب می تواند بسیار کمتر باشد و کفش از پاهای شما محافظت خواهد کرد.

انتخاب کفش های زمستانی و روش نگهداری از آن
انتخاب کفش های زمستانی و روش نگهداری از آن

3 ــ جلوگیری از لغزش و سرخوردن :

همانطور که میدانید زمستان یک فصل بسیار خطرناک می باشد، هر روز احتمال بارش برف و باران است و کف زمین خیس می باشد، در صورتی که شما در زمستان از کفش مناسب استفاده نکنید، احتمال سر خوردن شما بالا می باشد. کفش مناسب برای زمستان به صورتی طراحی شده است که در برابر لغزندگی و سر خوردن مقاوم بوده و خطرات ناشی از حادثه را کاهش خواهد داد.

4 ــ جلوگیری از خطرات الکتریکی :

همانطور که میدانید در زمستان به دلیل برف و باران محیط های کار معمولا خیس هستند و آب نیز می تواند جریان الکتریسیته را در خود عبور دهد، به همین دلیل شما باید از کفش مناسب برای زمستان برای کار و حتی رفت و آمد های عادی خود استفاده کنید.

در زمستان بسیار از کارگران به دلیل استفاده نکردن از کفش مناسب برای زمستان با خطر شوک های جریان الکتریکی و جرقه های الکتریکی روبرو هستند که تاثیر آنها جبران ناپذیر بوده و در برخی از مواقع حتی می تواند با مرگ روبرو باشد.

همچنین ببینید :  خرید و قیمت انواع لباس کار

5 ــ مقاومت در برابر ایجاد خستگی :

یکی از مهم ترین عوامل ایجاد خستگی در پاها را می توان کفش معرفی کرد، بسیاری از افراد مدت زمان بسیار زیادی را سرپا هستند و حتی در سطوح نامناسب مانند سطوح بتنی، سطوح سیمانی و… در حال کار کردن هستند، به همین دلیل خستگی پا می تواند بزرگ ترین مشکل برای آنها باشد.

استفاده از کفش نامناسب برای ساعات زیاد می تواند عضلات پاها و حتی نقاط دیگر بدن شما مانند کمر شما کتف های شما را خسته کند و شرایط بسیار بدی را برای شما ایجاد کند که در نهایت منجر به بیماری های مختلفی مانند در مفاصل، ایجاد واریس در پاها و.. خواهد بود.

اگر شما از کفش مناسب برای زمستان و کار استفاده کنید به راحتی می توانید فشار وارد شده به پاها را دفع کرده و نیرو عضلات را کاهش دهید یا به صورت کامل از بین ببرید، در نتیجه کمتر خسته می شوید و نسبت به کار خود هوشیارتر خواهید بود.

6 ــ جلوگیری از سوختگی پا:

همیشه به احتمال یک درصد هم ایجاد مشکلات مختلف ممکن می باشد، برای مثال ممکن است شما با آتش یا مواد شیمیایی در تماس باشید و درصورت استفاده نکردن از کفش مناسب با سوختگی پاهای خود مواجه شوید، در زمان خرید کفش شما باید تمامی احتمالات را در نظر بگیرید و کفش را به گونه ای خریداری کنید که جنس بسیار مقاوم در برابر احتمال خطر داشته باشد.

مدل های مختلف کفش مناسب برای زمستان :

مدل کفش زمستانی شما با توجه به اینکه در چه مکانی از کفش استفاده می کنید، تعیین می شود. برای مثال اگر شما در محیط های اداری کار می کنید و مجبور هستید ساعت ها سرپا باشید باید حتما از کفش های طبی و مناسب برای زمستان استفاده کنید تا هم خستگی پاهای شما را از بین ببرد و هم در برابر سرما زدگی از پاهای شما محافظت کند.

اما اگر شغل شما فنی یا عمرانی می باشد باید اولویت انتخاب کفش های خود را روی جنس کفش و مقاوم بودن در برابر برخورد با اجسام قرار دهید و سپس به سرما زدگی، حالت مناسب کفش و مقاومت در برابر خستگی و… توجه کنید.در این قسمت اولویت های انتخاب کفش مناسب برای زمستان برای شما بیان شده است.

اولویت های انتخاب کفش مناسب برای زمستان :

  1. کف کفش نباید لیز باشد
  2. بهتر است تا پاشنه کوتاه باشد
  3. کفش مقداری بزرگتر از سایز پای شما باشد
  4. گرم بودن
  5. ضد آب بودن
اولویت های انتخاب کفش مناسب برای زمستان
اولویت های انتخاب کفش مناسب برای زمستان

1 ــ کف کفش شما لیز نباشد :

زمستان فصل سرما، برف و بارون است و شما با آب سروکار زیادی خواهید داشت زیرا معابر و خیابان ها لغزنده هستند و شما همیشه نمی توانید به راه رفتن خود دقت زیادی داشته باشید. به همین دلیل در صورتی که کفش مناسب برای زمستان را انتخاب نکنید احتمال زمین خوردگی شما و صدمه به اعضای بدن شما بالا خواهد بود.

پیشنهاد ما برای انتخاب کفش مناسب برای زمستان، انتخاب کفش هایی است که در کف خود عاج داشته باشند تا از لیز خوردن شما جلوگیری کنند.

اگر شما از قبل کفش های خود را خریداری کرده اید یا به کفشی علاقه دارید که دارای کفه صاف می باشد، نیازی به عوض کردن کفش یا نخریدن کفش مورد علاقه شما نیست، تنها کافی است که دو تکه کفی شیاردار خریداری کنید و به کف کفش خود با چسب بسیار قوی بچسبانید.

2 ــ پاشنه کفش کوتاه باشد.

برخی از خانم ها به کفش پاشنه بلند به دلیل ایجاد زیبایی علاقه زیادی دارند اما کفش های پاشنه بلند مناسب زمستان نیستند و می توانند آسیب های جدی برای شما داشته باشد. حداکثر پاشنه مناسب کفش برای زمستان 2 سانتی متر است و به هیچ عنوان شما نباید از کفش با پاشنه بیشتر در زمستان استفاده کنید.

3 ــ کفش کمی بزرگتر از پاهای شما باشد:

در زمستان شما برای جلوگیری از یخ زدگی پاها باید از جوراب های بسیار زخیم استفاده کنید، به همین دلیل در انتخاب کفش مناسب برای زمستان، کفشی را انتخاب کنید که حداقل یک سایز از سایز پاهای شما بزرگتر باشد و فضای داخل کفش برای پوشیدن جواب های زمستانی مناسب باشد.

4 ــ گرم بودن کفش :

شما باید کفشی را خریداری کنید که گرم و ضد آب باشد، زیرا زمستان فصلی است که شما در هر لحظه با بارش بارون و برف روبرو هستید و یخ زدگی پاهای شما می تواند تاثیرات جبران ناپذیری داشته باشد. پیشنهاد ما برای انتخاب جنس مناسب برای کفش زمستان، جنس ورنی، چرم و مخمل کلفت می باشد.

5- ضد آب بودن

جنس ورنی معمولا رنگ خود را از دست نمی دهد و ضدآب نیز می باشد، همچنین هوای درون کفش را نگه می دارد و به عنوان یک عایق برای هوای سر می باشد. جنس چرم نیز به عنوان جنس ضد آب شناخته می شود و پاهای شما را گرم نگه خواهد داشت.

سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که از دو لایه تشکیل شده باشد تا توانایی عایق بودن را داشته و هوای داخل کفش را حفظ کند، در نتیجه پاهای شما گرم خواهد بود.

نکته مهم برای انتخاب کفش کار زمستانی
نکته مهم برای انتخاب کفش کار زمستانی

نکته در خرید کفش :

آیا میدانستید که سایز پاهای شما صبح از بعدازظهر کوچک تر می باشد؟ یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در خرید کفش دارند، خرید کفش در صبح می باشد، به همین دلیل سایز مناسب را خریداری نکرده و برای استفاده از کفش با مشکل مواجه خواهند شد و احساس می کنند که کفش تنگ است.

 

 

 

 

? مطالب مرتبط:

  1. فروش عمده لوازم ایمنی
  2. راه های انتخاب درست کفش کار

 

 

رای شما post