چراغ قوه های ضد انفجار

در بسیاری از مشاغل سخت نیاز به وسایل و تجهیزات خاص وجود دارد. چراغ قوه های ضد انفجار یکی از این تجهیزات هستند که در مشاغلی مثل آتشنشانی، سکوهای بنزین و صنایع پتروشیمی وجود آن ها الزامی است. از آنجایی که وجود نور کافی در زمان وقوع حوادث برای عملیات های نجات و کنترل اوضاع ضروری است این چراغ قوه ها برای این شرایط خاص ساخته شده اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با چراغ قوه های ضد انفجار و ویژگی های آن ها اشنا کنیم.

ویژگی چراغ قوه های ضد انفجار

انفجار یکی از خطراتی است که کارمندان مشاغل سخت را تهدید می کند. یکی از خطرات انفجار این است که روی وسایل ایمنی که همراه آتشنشان یا دیگر کارمندان مشاغل سخت است تاثیر منفی می گذارد. مثلا می تواند باعث خراب شدن، شکستن یا خرد شدن آن ها شود.

از طرف دیگر برخی تجهیزات مثل چراغ قوه که برای شرایط خاص طراحی نشده اند نیز خود می توانند باعث انفجار و ایجاد خطر شوند. به همین خاطر سازندگان تجهیزات ایمنی دست به ساخت چراغ قوه های ضد انفجار زدند. این چراغ قوه ها دارای طراحی خاصی هستند که آن ها را در مقابل حریق، انفجار، ضربه و سایر وقایع مقاوم می کند.

کاربرد چراغ قوه های ضد انفجار

چراغ قوه های ضد انفجار در مشاغل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. پادگان های نظامی و مشاغل مربوط به صنایع دفاعی، آزمایشگاه های الکل سازی پزشکی، کشتی های دریایی و تصفیه خانه های آب، حفاری و سد سازی، پالایشگاه های نفت و گاز و صنایع هسته ای و پتروشیمی از جمله مشاغلی هستند که چراغ قوه های ضد انفجار در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع چراغ قوه های ضد انفجار

چراغ قوه های ضد انفجار بر حسب نوع کاربردشان مدل های مختلفی دارند. همچنین این وسیله برای بکارگیری در شرایط مختلف در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ تولید شده است.

قیمت چراغ قوه های ضد انفجار کوچک ارزان و مقرون به صرفه است. این چراغ قوه ها علی رغم اندازه کوچک قابل استفاده در عملیات های نجات و صحنه های حوادث و دیگر مشاغل هستند و برای zone 0 مناسب می باشند.

چراغ قوه های ضد انفجار متوسط بیشتر در سکوهای نفتی و پمپ بنزین ها مورد استفاده قرار می گیرد. این چراغ قوه ها هم دارای زون 0 هستند.

چراغ قوه های ضد انفجار بزرگ ال ای دی های قوی دارند به همین خاطر کاربردشان بیشتر در عملیات های دشوار و حساس آتشنشانی است. البته به جز این مورد در مشاغل دیگر نیز به کار می روند.

همچنین این چراغ قوه ها از نظر منبع انرژی نیز به دو دسته شارژی و باتری خور تقسیم می شوند. چراغ قوه های ضد انفجار شارژی همانطور که از نامشان پیداست قابل شارژ مجدد هستند. در خرید این نوع چراغ قوه ها باید به مقدار زمانی که می توانند با هر بار شارژ روشن بمانند توجه کرد.

چراغ قوه های ضد انفجار باطری خور دارای باطری های قابل تعویض است البته اغلب مدل ها باطری های مخصوصی دارند و باید حتما با باطری های مشابه تعویض شوند.

یکی دیگر از دسته بندی های چراغ قوه های ضد انفجار از جهت دستی یا کلاهی بودن آن هاست. چراغ قوه های کلاهی را می توان بالای کلاه و یا به صورت هدبند بالای سر گذاشت. چراغ قوه های دستی نیز با دست قابل حمل هستند و می توان در بعضی عملیات ها از آن ها استفاده کرد.

قیمت چراغ قوه های ضد انفجار

متغیرهای مختلفی روی قیمت چراغ قوه های ضد انفجار تاثیرگذار هستند به همین خاطر نمی توان به طور خاص مشخص کرد که قیمت این وسیله چقدر است. مدل های مختلف این چراغ قوه ها برای مکان های مختلفی طراحی شده اند و همچنین اندازه های مختلفی دارند این معیارها معمولا اصلی ترین معیارها در تعیین قیمت چراغ قوه های ضد انفجار است.

خرید چراغ قوه های ضد انفجار

برای این که بدانید خرید چراغ قوه های ضد انفجار از چه مدل و نوعی برای شما مناسب است ابتدا باید ببینید که آن را برای چه کار و شغلی می خواهید. وجود تنوع در بازار فروش این محصولات باعث شده است که بتوانید نزدیک ترین محصول به هدف خود را با مناسب ترین قیمت پیدا کنید و با هیچ مشکلی از این جهت روبه رو نشوید. می توانید با مشاوره گرفتن از افراد متخصص در این حوزه کار خود را برای انتخاب بهترین گزینه آسان تر کنید.

5/5 - (2 امتیاز)