نکات ایمنی در خانه

نکات ایمنی در خانه شامل چه مواردی میباشد و دلیل اهمیت به این موارد ایمنی چیست؟ خانه محلی است که افراد باید در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشند. برای تحقق این امر لازم است که به یک سری از نکات ایمنی در خانه توجه داشت. گاهی علت بروز برخی از مشکلات و حوادث برای افراد صرفا بی توجهی به نکات ایمنی است. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص برخی از نکات صحبت نماییم با دلفان ایمنی همراه باشید.

فهرست مطالب

نکات ایمنی در خانه:

نکات ایمنی در خانه شامل موارد بسیاری می باشد که در ادامه به بررسی برخی از این نکات میپردازیم…

  • جلوگیری از آتش سوزی
  • احتیاط در استفاده از مواد شوینده
  • دور از دسترس قرار دادن مواد مسمویت زا
  • نکات ایمنی اتاق خواب

جلوگیری از آتش سوزی:

آتش سوزی یکی از سوانح بسیار خطرناکی است که ممکن است در خانه رخ دهد و موجب خسارت های مالی و آسیب های جسمانی جبران ناپذیری شود. نکته ی قابل توجه آنکه یکی از اصلی ‌ترین دلایلی که موجب آتش سوزی در خانه می شود، استفاده از شمع و آتش گرفتن وسایل قابل اشتعال در خانه است. به همین دلیل برای جلوگیری از آتش سوزی بهتر است که تا حد امکان از شمع استفاده نکنید و اگر هم به روشن کردن شمع در خانه عادت دارید توجه داشته باشید که در هنگام خروج از منزل حتما آن را خاموش نمایید. در آشپزخانه نیز لوازم و وسایل قابل اشتعال زیادی همچون پرده، کاغذ و انواع وسایل پلاستیکی وجود دارد. برای حفظ ایمنی، لازم است که این وسایل از منابع حرارت مانند شعله گاز، مایکروفر و… دور نگه داشته شوند.

احتیاط در استفاده از مواد شوینده :

یکی از نکات ایمنی در خانه تکانی ها به خصوص در ایام عید احتیاط در استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده است. هنگام استفاده از موادشوینده باید حتما از ماسک و دستکش استفاده شود و همچنین محیط باید دارای تهویه ی مناسبی باشد. از مخلوط کردن مواد شوینده مختلف مانند پودرهای شستشو، وایتکس، جرم گیر و… اکیدا خودداری کنید چرا که این عمل موجب آزاد شدن بخارات سمی از جمله گاز کلر شده و به ریه، چشم و پوست آسیب های جبران ناپذیری وارد می نمایند.

دور از دسترس قرار دادن مواد مسمویت زا:

یکی از مهم ترین نکات ایمنی در خانه برای کودکان آن است که مواد مسمومیت‌ زایی که ممکن است سلامت کودکتان را به خطر بیندازد را از دسترس دور کنید. بدین ترتیب باید همواره مواد و لوازمی همچون رنگ مو، عطر و ادکلن، داروها، مواد ضدعفونی ‌کننده، مواد سفید کننده و جرم ‌گیرها و… در قفسه‌ها و کمدهایی که در آن ها قفل می‌ شود قرار داده شوند.

نکات ایمنی اتاق خواب:

هرگز در اتاق خواب خود سیگار نکشید، چرا که اتاق پر از وسایل قابل اشتعال بوده و احتمال آتش سوزی در آن بسیار زیاد است. یکی ازنکات ایمنی در خانه هنگام زلزله آن است که سعی کنید که به هیچ عنوان وسایل سنگین مانند تابلو را بالای تخت خود آویزان نکنید، به این ترتیب احتمال سقوط این اجسام در حین زمین لرزه روی شما هنگام خواب وجود نخواهد داشت.

جمع بندی

فروشگاه تجهیزات ایمنی دلفان ایمنی به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمیترین فروشگاه های تجهیزات ایمنی ایران آماده ارائه انواع تجهیزات ایمنی مربوط به خانه می باشد، لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

رای شما post