روش های پیشگیری از ویروس کرونا
روش های پیشگیری از ویروس کرونا

روش های پیشگیری از ویروس کرونا چیست؟ سازمان بهداشت جهانی تا این لحظه یعنی سال 2020 چند بار وضعیت فوق العاده اعلام کرده است. یکبار سال 2009 بود که همه گیری آنفولانزای خوکی جهانی شد، بار دیگر در سال 2014 که بیماری فلج اطفال و آبولا در غرب آفریقا اعلام شده بود، و سال 2016 با شیوع بیماری زیکا در آمریکای جنوبی.

اما امروز با شیوع ویروس کرونا در ووهان چین و گسترش آن در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران بار دیگر سازمان بهداشت جهانی وضعیت فوق العاده اعلام کرده است. شاید میزان مرگ و میر آن چندان بالا نباشد. طبقا آمار ها تقریبا 2% آمار مرگ و میر این بیماری بوده است. عددی که رقم بالایی را نشان نمی دهد. اما سوال اینجاست که چرا این ویروس به دغدغه جهانی تبدیل شده است؟ دلیل به خاطر سرایت بسیار راحت این ویروس از فردی به فرد دیگر می باشد.

 💡 همچنین ببینید : فروش انواع ماسک تنفسی

روش های پیشگیری از ویروس کرونا دقیقا چیست؟

اما روش های پیشگیری چیست و چگونه اجازه ندهیم که این ویروس وارد بدنمان شود؟

  1. دست هایتان را مرتب با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه بشویید. اگر آب و صابون ندارید می توانید از ضد عفونی کننده های حاوی الکل نیز استفاده کنید.
  2. دهان و بینی خود را هنگام عطسه و سرفه دیگران بپوشانید.
  3. از تماس محافظت نشده با حیوانات خودداری کنید.
  4. در تجمعات حتما از ماسک های تنفسی استفاده کنید و فاصله حداقل یک و نیم متری را با کسانی که علائم بیماری را دارند حفظ کنید.
  5. هنگام سرفه یا عطسه دستمال جلوی دهان گرفته و سپس آن را در سطل زباله بیندازید.
  6. سطوحی که لمس می شود را ضد عفونی کنید و تا جایی که ممکن است در مکان های عمومی از لمس وسایل و سطوح عمومی خودداری کنید.
  7. سعی کنید دستکش یکبار مصرف به همراه خود داشته باشید.
  8. گوشت و تخم مرغ را جهت استفاده به خوبی بپزید.
  9. در صورت بیماری سعی کنید در خانه بمانید.
تجهیزات لازم در مدیریت حوادث
خواندن
روش های پیشگیری از ویروس ناشناخته کرونا
روش های پیشگیری از ویروس ناشناخته کرونا

 💡 همچنین ببینید : فروش انواع محلول ضد عفونی کننده

آشنایی بیشتر با ویروس ناشناخته کرونا

ویروس ها با اندازه کمی که دارند می توانند به سرعت جهان را آلوده کنند. طی 15 سال گذشته کتاب ویروس شناسی حوزه های ناشناخته زیادی دارد که نشان دهنده عملکرد هوشمندانه ویروس ها می باشد. این ویروس دارای تاج هایی است که شبیه تاج خورشید هستند و علت نامگذاری آن نیز به همین علت می باشد.

ویروس ها برای تکثیر خود مجبور هستند که سلول های بدن جانداران استفاده کنند ، خانواده ویروس کرونا دارای ویروس های نوپدید و نوظهور هستند. سال ۲۰۰۲ کورونا ویروس سارس (خفاش، گربه چینی و انسان) با ۱۰ درصد کشتگی همراه بود. ۸ هزار ۴۳۷ نفر آلوده این ویروس شدند که ۸۱۳ نفر فوت کردند.

کفش کار سبک
خواندن

ویروس سارس از طریق گربه به انسان منتقل شده است و همچنان برخی افراد دچار آن می‌شوند و این ویروس ریشه کن نشده است. همچنین طبق آمار بین ۴۰ الی ۵۰ درصد ویروس مرس کشته داشته است.

کرونا هدیه خفاش به انسان است. ویروس کرونا از خفاش و استفاده از حیوانات آبزی به انسان منتقل شده است.

علائم ویروس کرونا چیست
علائم ویروس کرونا چیست

علائم ویروس کرونا چیست؟

علائم بیماری کرونا عبارتند از : تب بالا، کوتاه شدن تنفس از جمله علائم ویروس کرونا است. ویروس کرونا تنها ریه انسان را درگیر نمی‌کند؛ پس از ریه، کلیه فرد مبتلا شده به کرونا از کار می افتد. و همچنین افراد مبتلا به سرطان، ام اس، افرد داری مشکلات ریوی، کلوی و افرادی که پیوند داشته باشند بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار دارند.

تفاوت کپسول آتش نشانی پودری و co2 در چیست؟
خواندن

کودکان نیز مبتلا به این ویروس می شوند اما آمار نشان میدهد افراد بالای ۶۰ سال ۸۰ درصد ابتلا به این بیماری را شامل شده اند. طبق گفته محققین ساخت واکسن این بیماری ساخت واکسن برای این بیماری حداقل به 18 ماه زمان نیاز دارد. و درحال حاضر واکسن آن ساخته نشده است.

استفاده از ماسک های n95 برای ویروس کرونا مناسب است. اکنون بیمارستان های کشور آماده باش هستند. ماسک های جراحی تنها ۲ ساعت و ماسک‌های n۹۵ تنها ۸ ساعت کارایی دارند. درمان برای ویروس کرونا و بسیاری از ویروس ها نداریم؛ ویروس ها وابسته به سلول هستند از همین رو ساخت واکسن و درمان برای ویروس ها سخت است.

همچنین شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های پیشگیری از ویروس کرونا به سایت دانشگاه علوم پزشکی مراجعه نمایید.

رای شما post