خرید کفش کار برق
خرید کفش کار برق ارزان قیمت در تهران

در انتخاب و خرید کفش کار برق به چه نکاتی باید توجه کرد؟ برای افرادی که در اداره جات و محیط های برقی کار می کنند، خطرات بسیار زیادی وجود دارد که می تواند حتی باعث به خطر انداختن جان یک فرد باشند، افرادی که در شغل خود با برق سروکار دارند باید بهترین خرید کفش کار برق را انجام دهند تا با استفاده از کفش خطراتی که جان آنها را تهدید می کند، کاهش یابد.

فهرست مطالب

خرید کفش کار برق :

پای هر انسان به عنوان دومین قلب عصبی هر انسان در بدن می باشد، هر انسان باید در خرید کفش کار برق قدرت بسیار زیادی داشته باشد تا پوشش دقیق و عایقی برای پاها در نظر گرفته شود. انتخاب کفش مناسب برای پاها دارای ارتباط مستقیم با اسکلت بدن و ستون فقرات هر شخص می باشد.

اگر شما از کفش های نا ایمن و غیر استاندارداستفاده کنید باعث می شود تا نه تنها پاهای شما بلکه تمامی بدن شما در معرض خطرات جدی فیزیکی، سردرد های مزمن، چشم درد، گرفتگی ستون فقرات و… خواهد بود، اما نکته مهم درباره خرید کفش کار برق، عایق بودن کفش می باشد، اگر شما از کفش غیر عایق استفاده کنید داشتن هرگونه رطوبت در کفش باعث میشود تا جریان الکتریسیته به بدن شما انتقال یابد و جان شما مورد خطر قرار گیرد.

خرید کفش کار برق از لحاظ بهداشتی :

از نظر بهداشتی کفش مناسب برای کار برق باید دارای آستری استاندارد در کفش باید که نه تنها از عرق کردن پاهای هر فرد جلوگیری کند، بلکه از ایجاد بیماری های مختلف پا مانند میخچه، باکتری ها، بوی بد پا، قارچ و… نیز جلوگیری کند، زیرا پاها زمانی که در ساعات طولانی در کفش قرار می گیرند در صورت غیر استاندارد بودن کفش می توانند منبعی برای تمامی بیماری های ذکر شده باشند.

چگونه خرید کفش کار برق انتخاب کنیم ؟

خرید بهترین کفش کار برق باید به صورتی انتخاب شود که در برابر خطرات مختلف مانند مواد شیمیایی، شوک های الکتریکی ، روغن ها ، اسید های مضر پا؛ جریان الکتریسیته و… به عنوان یک مانع عمل کند و از تمامی بدن شما محافظت کند، زیرا برق زمانی که وارد بدن می شود تنها پاهای شما را درگیر نمی کند بلکه در چند صدم ثانیه می تواند به تمامی بدن شما نفوذ کند. البته قابل ذکر است که کفش شما باید علاوه بر عایق بودن دارای وزن بسیار سبک باشد تا شما در زمان کار دچار مشکل و خستگی پا نشوید.

البته قابل ذکر است که در زمان طراحی کفش کار برق برای جلوگیری از انتقال جریان الکتریسیته و همچنین و عایق بودن کفش معمولا از جنس هایی مانند پلی اورتان، کامپوزیت، چرم طبیعی و… استفاده می شود، این جنس ها نه تنها دارای وزن بسیار سبک هستند و بلکه می توانند نقش مواد اولیه ساخت کفش طبیعی را نیز ایفا کنند.

انتخاب وزن مناسب برای خرید کفش کار برق :

شغل های مربوط به برق به گونه ای طراحی شده اند که هر فرد در طول روز مجبور به رفت امد از روی تیر برق، نردبان، محیط های ارتفاع دار و کم ارتفاع و… می باشد و ساعات کمی را می توانند تنها در یک مکان بایستد یا در یک مکان کار کنند، به همین دلیل کفشی که شما برای خرید بهترین کفش کار برق انتخاب می کنید باید صاف باشد تا کفش باعث خستگی پاها ی شما نشود، همچنین کفش باید از وزن بسیار کم برخوردار باشد، برای مثال بهترین کفش باید بین 0.5 تا 1.5 کیلو گرم باشد، کفش هایی که به صورت جفت از این وزن بیشتر هستند جز کفش های غیراستاندارد برای کار برق شناخته می شوند.

مقاومت بالا در برابر جریان الکتریسیته و رطوبت :

خرید بهترین کفش کار برق دارای معیار اصلی و پایه اصلی انتخاب است که مسلما وارد نشدن شوک الکتریکی که به کفش می باشد، به همین دلیل در زمان خرید بهترین کفش کار برق شما باید به صورت کفش را انتخاب کنید که در برابر رطوبت دارای مقاومت بالا باشد و به هیچ عنوان در اثر رطوبت خیس نشود.
بسیاری از حوادث برق گرفتگی در محیط های کار برق بر اثر ایجاد الکتریسیته ساکن اتفاق می افتد، برای مثال زمانی که الکتریسیته ساکن بر اثر مالش پاهای شما با کفش ایجاد می شود می تواند قویترین انتقال دهنده شوک الکتریکی به پاهای شما باشد زیرا الکتریسیته ساکن با ماهیت استاتیک در محل کفش باقی می ماند و با اولین فرصت می تواند نقش انتقال دهنده برق را داشته باشد.
اگر شما نتوانید به موقع این الکتریسیته را تخلیه کنید در زمان برخورد با برق می تواند یک شوک شدید به حالت انفجار ایجاد کند و خسارت شدیدی را بر جای بگذارد. به همین دلیل شما باید کفشی را انتخاب کنید که از طرحی خاص برای کار برق برخوردار باشد و به عنوان عایق فشار قوی به میزان مقاومت بالا باشد.

خرید بهترین کفش کار برق به همراه سر پنجه مناسب :

شما در محیط هایی که با برق سروکار دارید، برخورد پا با اشیا می تواند یک امر روزانه و عادی شناخته شود به همین دلیل در خرید بهترین کفش کار برق باید کفشی را انتخاب کنید که سرپنجه مقاوم داشته باشد تا در صورت برخورد پا با اشیا هیچ خطری انگشت های پای شما را تهدید نکند .
همچنین انتخاب سر پنجه مناسب در کفش می تواند باعث شود تا برقکاران در برابر سوختگی های ناشی از برق گرفتگی و همچنین خستگی مداوم پا مقاوم تر باشند، زیرا بسیاری از مواد و اجسام در مکان های برق می توانند باعث سوختگی پاهای شما شوند.

خرید بهترین کفش کار برق با جنس مناسب :

انتخاب جنس مناسب برای رویه، کفی و زیره کفش می تواند یکی از معیار های اصلی شما در زمان خرید بهترین کفش کار برق باشد ، معمولا بهترین جنس های مناسب برای خرید بهترین کفش کار برق را می توان چرم طبیعی، چرم مصنوعی، برای رویه کفش معرفی کرد، این دو جنس می توانند به راحتی از پای شما در برابر برق محافظت کنند، همچنین برای زیره کفش بهترین جنس ممکن می تواند پلی اورتان باشد زیرا بسیار محکم ، ضخیم و عین حال در برابر برق و مواد مذاب مقاوم است.

کفش کار برق باید دارای ساق باشد :

در زمان خرید کفش کار برق شما باید کفشی را انتخاب کنید که دارای ساق پا میباشد اما در ساق پا باید امکان عبور هوا نیز وجود داشته باشد و ساق به گونه ای طراحی شود که ساق پا نیز در برابر برق مقاوم باشد به همین دلیل به هیچ عنوان خرید کفش کار برق ساق کوتاه انجام ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)