جعبه آتش نشانی دوقلو
ویژگی انواع جعبه آتش نشانی دوقلو چیست؟

جعبه آتش نشانی دوقلو چیست و چه کاربردی دارد؟ این نوع جعبه آتش نشانی چه فرقی با سایر جعبه های آتشنشانی دارد؟ با دلفان ایمنی همراه باشید تا در ادامه به بررسی دقیق مشخصات و ویژگی های جعبه آتش نشانی دوقلو بپردازیم.

جعبه آتش نشانی یکی از تجهیزات ایمنی ضروری برای ساختمان هاست که در صورت نبود آن، ساکنین ساختمان هنگام آتشسوزی با خطرات جدی روبه رو خواهند شد. در سال های اخیر جعبه های آتش نشانی در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده اند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاصی هستند و با توجه به ویژگی های ساختمان مورد نظر خریداری می گردند.

فهرست مطالب

معرفی بهترین جعبه دوقلو آتش نشانی

یکی از انواع جعبه های آتش نشانی، جعبه آتش نشانی دوقلو است. در مطلبی که پیش روی شماست قرار است به معرفی این جعبه بپردازیم و به نکاتی برای خرید جعبه آتش نشانی دوقلو اشاره کنیم.

جعبه آتش نشانی دوقولو چیست؟

جعبه آتش نشانی دوقلو یک نوع جعبه آتش نشانی است که به خاطر داشتن دوکابین به هم چسبیده به این نام شهرت یافته است. به این نوع جعبه آتش نشانی، دو کابین هم گفته می شود. کاربرد این جعبه برای ساختمان های بزرگ است چرا که تجهیزات بیشتری داخل آن قرار می گیرد. کابین های جعبه آتش نشانی دوقلو به صورتی طراحی شده اند که یکی بزرگ و دیگری کوچک است. معمولا در یکی از کابین ها که بزرگ تر است شیلنگ و هوزریل قرار می گیرد و کابین دیگر که کوچک تر است برای قرار گرفتن کپسول آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

جنس جعبه آتش نشانی دوقلو
جنس جعبه آتش نشانی دوقلو

جنس جعبه آتش نشانی دوقلو

از آن جایی که جعبه های آتش نشانی قرار است مدت ها بعد از نصب در ساختمان باقی بمانند و نباید در این مدت دچار زنگ زدگی یا خرابی شوند آن ها را از مواد باکیفیت و مرغوبی می سازند. فولاد و ورق های استیل ضد زنگ موادی هستند که جعبه آتش نشانی دوقلو استاندارد با استفاده از آن ها ساخته می شود. این مواد دوام بالایی دارند و دچار خرابی و زنگ زدگی نخواهند شد.

جعبه آتش نشانی دوقلو در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از آن جایی که جعبه آتش نشانی دوقولو دارای دو کابین است و وسایل زیادی در آن جا می شود از آن برای مهار آتش سوزی های بزرگ در پالایشگاه ها، کارخانه جات، مجتمع های مسکونی بزرگ، مجتمع های تجاری و انبارهای بزرگ استفاده می شود.

قیمت جعبه آتش نشانی دوقلو

یکی از دغدغه ها برای خرید جعبه آتش نشانی دوقلو قیمت این جعبه هاست. قیمت جعبه آتش نشانی دوقولو با توجه به معیارهایی نظیر ابعاد، ورق به کار رفته در آن و تجهیزاتی که می توان در آن قرار داد متفاوت است. تولیدکنندگان تمام تلاششان بر این بوده است که جعبه های آتش نشانی را با کیفیت بالا و بر اساس نیاز افراد تولید کنند.

خرید جعبه آتش نشانی دوقولو

برای خرید جعبه آتش نشانی دوقولو می توانید به صورت اینترنتی یا حضوری ثبت سفارش انجام دهید. هنگام خرید توجه کنید که حتما کالایی که خریداری می کنید دارای استانداردهای لازم باشد. از آن جایی که تجهیزات ایمنی با جان و مال انسان ها ارتباط مستقیم دارد دقت در خرید این تجهیزات باید بسیار بالا باشد.

چرا داشتن جعبه آتش نشانی ضروری است؟

اگر بخواهیم دلایل اهمیت وجود جعبه آتش نشانی دوقلو در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی بزرگ را برشمریم به نتایج زیادی خواهیم رسید. اولین و مهم ترین دلیل که وجود این تجهیزات را در ساختمان ضروری می کند خطر جانی آتشسوزی در صورت نبود آن است. اگر تجهیزات آتش نشانی در ساختمان وجود نداشته باشد حتی آتشسوزی های کوچک می توانند تبدیل به دردسر بزرگی شوند و جان انسان ها را به خطر بیندازند.

دومین مورد خطرات مالی است که در پی آتشسوزی حاصل می شود و با وجود جعبه آتش نشانی دوقلو در ساختمان می توان جلوی بخش زیادی از آن را گرفت. این موضوع به خصوص در مجتمع های تجاری که اجناس کاسبان در آن ها قرار دارد اهمیت پیدا می کند.

سومین مسئله ای که اهمیت وجود جعبه آتش نشانی در ساختمان ها را نشان می دهد این است که برخی از بیمه ها که ساختمانی را که دارای تجهیزات ایمنی آتش نشانی نیست بیمه آتش سوزی نمی کنند و این یعنی در صورت آتشسوزی ساختمان همه خسارت ها را باید مالک ساختمان پرداخت کند.

این دلایل همه نشان می دهد که نصب جعبه آتش نشانی در ساختمان ها و مجتمع ها تا چه حد ضروری و مهم است.

5/5 - (1 امتیاز)