آژیر آتش نشانی
آژیر آتش نشانی

با داشتن آژیر آتش نشانی می توانید تضمین ایمنی خانه خود را تامین نماید. محافظت از ساکنان، ساختمان های اداری و غیره از اهمیت زیادی برخوردار است، بسیاری از افراد نگران کار یا آتش سوزی در خانه هستند، بنابراین شما باید کالاهای مناسب چنین محیطی را در چنین محیطی خریداری کنید تا در صورت وجود من ، آتش و از آتش سوزی جلوگیری می شود. و محیطی که در آن زندگی می کنید مجاز به آسیب های زیادی نیست.

اهمیت استفاده از داشتن آژیر آتش نشانی در کلینیک ها و بیمارستان هایی مانند محیط گوسفند، مغازه ها، مسیرهای گذر و اماکن عمومی دو برابر شده است. از آنجا که در چنین محیطی، اگر آتش سوزی گسترش یابد، خاموش کننده های آتش نشانی آسان نخواهند بود و می توانند نتایج بسیار کشنده ای داشته باشند. با دلفان ایمنی همراه باشید.

فهرست مطالب

آژیر آتش نشانی ضامن دوری از آتش سوزی!

وقتی نام آژیر آتش نشانی را می شنوید، بسیاری از شما آتش نشانی را به یاد می آورید. در بیشتر این آژیر ها، یک ماده کم مانند برای پوشاندن سطح بدن سوزاننده با پوشاندن سطح بدن وجود دارد. این آژیر ها در ابعاد مختلف تولید می شوند. به جز آژیر شما می توانید از سایر لوازم اعلام حریق و اطفا حریق نیز استفاده نماید.

شیلنگ آتش نشانی: برای خاموش کردن آتش زیاد به آب نیاز دارید. به همین دلیل به شیلنگ و شیر نیز احتیاج خواهید داشت. این شیلنگ ها از مواد اولیه مختلف ساخته شده اند و معمولاً با یکدیگر متفاوت هستند. اما ضخامت و عرض آنها بالاتر از شیلنگ های سنتی است و می تواند آب را تحت فشار زیاد منتقل کند.

علائم هشدار دهنده: برخی از تجهیزات می توانند در دقیقه اول حضور آتش را به شما بگویند. در این صورت، می توانید تلفات احتمالی و ضررهای مالی را کاهش دهید. آژیرهای زنگ آتش، سنسورهای نشت گاز و سنسورهای دود بخشی از مدل هستند. یکی دیگر از این دستگاه ها آبپاش است که در ساختمانها استفاده می شود و اگر آتش تشخیص داده شود و دما افزایش یابد، سیستم اسپری از مقدار آب فراتر می رود.

قیمت انواع دستگاه آژیر آتش نشانی
قیمت انواع دستگاه آژیر آتش نشانی

اهمیت داشتن و استفاده از آژیر آتش نشانی چیست؟

یکی تجهیزات مورد استفاده در سیستم هشدار آتش سوزی (آژیر آتش نشانی) است که وظیفه اصلی آن ایجاد صدا و هشدار در هنگام خطر و آتش سوزی است.

هشدار آتش به پنل هشدار دهنده آتش مرکزی مرکزی وصل می شود و پس از دریافت اطلاعات از ردیاب و شاسی در صورت لزوم، کنترل پنل آن را فعال می کند و شاسی را هشدار می دهد و هشدار آتش را هشدار می دهد.

مهمترین تجهیزات زنگ خطر آتش سوزی، آژیر آتش نشانی است که آتش سوزی و سیستم های خاموش را مشخص می کند که در زمان آتش سوزی مردم را از آتش سوزی مطلع می کند.

انواع آژیر

  • گوینده
  • صدای آژیر
  • هشدار الکتریکی
  • مواد تشکیل دهنده

نصب آژیر

برای مشاهده موارد هنگام نصب:

صدای آن باید در پله ها ، پارکینگ ها و همه مکان های انبارها و نظارت شنیده شود.
حداقل یک آژیر در هر منطقه وجود دارد.
به اندازه حداکثر صدای زنگ هشدار استفاده کنید.
نوع زنگ خطر با صداهای دیگر متفاوت است.
حداقل صدای آژیر باید 2 دسی بل باشد.
(در واقع ، صدای زنگ آتش باید بین 1 تا 2 دسی بل با دید تقاطع باشد)

در جاهایی که افراد ناشنوا در آن حضور دارند ، باید از شعله های آتش و اطلاع رسانی برای آتش استفاده شود.
محل نصب آژیر

ساختمانهای تجاری که دارای ورودی مشترک و مساحت 2 متر مربع و بیشتر هستند.
ساختمانهای تجاری که برابر با واحدهای منفرد و اندازه آنها بالا یا 2 متر است.
استفاده پیچیده ، اداری ، مسکونی ، از جمله بیش از 2 طبقه کف یا مساحت آنها 2 متر مربع یا بیشتر است.
ساختمانهای مسکونی ، تجاری ، از جمله 5 واحد یا بیشتر ، کل واحدهای تجاری و مسکونی هستند.

 

سخن پایانی

در این مقاله به طور کاملا در رابطه با انواع آژیر آتش نشانی صحبت کردیم. شما می توانید برای خرید و یا دیدن مشخصات و قیمت انواع دستگاه اعلام حریق از منو وب سایت دلفان ایمنی گزینه تجهیزات آتش نشانی >> اعلام حریق را انتخاب نماید و برای سفارش هم میتوانید از طریق وب سایت و به صورت اینترنتی سفارش خود را ثبت نماید و همچنین می توانید با شماره های زیر تماس برقرار نماید تا نمایندگان فروش ما به صورت تلفنی سفارش شما را ثبت نماید. توجه نماید در صورت تماس از طریق وب سایت می توانید از کدهای تخفیف نیز بهره مند شوید.

  لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.  تماس با دلفان ایمنی ۰۹۱۲۵۰۰۶۰۱۷

رای شما post